Rury stalowe kotłowe

Rury stalowe kotłowe to kolejna pozycja z oferty Eco-Tech. Kierujemy ją zarówno do tych z Państwa, którzy poszukują wysokojakościowych rur z linii produkcyjnych najlepszych producentów polskich i zagranicznych, jak i do tych, którzy wolą postawić na tańszą alternatywę, czyli rury używane.W przypadku drugiej opcji, mogą być Państwo spokojni o bezpieczeństwo ponownego użytkowania wyrobów. Do oferty trafiają jedynie rury kotłowe, które pozytywne przeszły wnikliwą selekcję jakościową. Zamówione rury jesteśmy w stanie dostarczyć we wskazane miejsce na terenie Polski lub dowolnego kraju UE, a także możemy zająć się ich fachowym montażem.

Zastosowanie rur kotłowych

Stalowe rury kotłowe najczęściej stanowią elementy nowoczesnych urządzeń energetycznych, zapewniając ich bezpieczną, bezawaryjną i długą eksploatację. Mogą wchodzić np. w skład przewodów parowych, kotłów parowych albo przegrzewaczy pary.

Rury kotłowe, tak samo jak rury grubościenne i inne rodzaje rur, możemy podzielić pod względem budowy na rury ze szwem i rury bezszwowe. Kotłowe rury ze szwem stosowane są w instalacjach, w których ciśnienie nie osiąga bardzo wysokich wartości. Dzięki temu ograniczone jest ryzyko rozszczelnienia rury pod wpływem dużego ciśnienia. Z kolei kotłowe rury bez szwu to rury, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa nawet w warunkach ciśnienia sięgającego 300 barów.

Zalety rur stalowych kotłowych

Ani rury stalowe ciśnieniowe ani żaden inny rodzaj rur ze szwem lub bezszwowych nie jest przystosowany do pracy w warunkach tak wysokiego ciśnienia i temperatury, jak rury stalowe kotłowe. Mogą one bowiem realizować swoje zadania nawet w temperaturze sięgającej 700°C i pod ciśnieniem liczącym 300 barów, bez obaw o rozerwanie, stopienie lub innego rodzaju uszkodzenie.

Stalowe rury kotłowe zimnowalcowane, w porównaniu do gorącowalcowanych, mają dodatkowe zalety. Należy do nich lepsza wytrzymałość, większa odporność na odkształcenia oraz gładsza powierzchnia. Z kolei rury kotłowe walcowane na gorąco lepiej nadają się do dalszej obróbki.

Rury kotłowe – specyfikacja

Średnice stalowych rur kotłowych dostępnych w naszej ofercie wahają się od 17,2 mm do 610,0 mm, a grubość ich ścianek liczy od 1,8 mm do 50,0 mm. Dzięki takiemu zróżnicowaniu wyrobów bez trudu można dobrać rury kotłowe najlepiej pasujące do danego projektu. Materiałem używanym do produkcji wspomnianych rur jest wysokojakościowa stal stopowa lub niestopowa o określonych właściwościach w temperaturze podwyższonej.

Popularnymi gatunkami stali, z której wytwarzane są rury kotłowe, jest P265GH oraz 16Mo3. Zarówno materiały używane do produkcji, jak i proces produkcyjny stalowych rur kotłowych zapewnia im zgodność z wymogami określonymi w europejskich normach.

Jeśli mają Państwo pytania lub potrzebują dorady w wyborze rur kotłowych, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy służą doświadczeniem i wiedzą, która ułatwi dokonanie prawidłowego zakupu.

Opinie naszych klientów

  1. Zamówiłem rury kotłowe. Bardzo dobra jakość i przystępna cena. Polecam!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości z nowościami od Eco Tech wpisz swój adres email