Rury stalowe precyzyjne

Stalowe rury precyzyjne to kolejny rodzaj wyrobów, które dostępne są do nabycia w hurtowni Eco-Tech. Nasza oferta stanowi zbiór wysokojakościowych rur, pochodzących jedynie od sprawdzonych producentów polskich i zagranicznych. Każdy wyrób wykazuje zgodność z wymogami stawianymi w europejskich normach, czego potwierdzeniem są nadane mu certyfikaty i atesty. Posiadamy także precyzyjne rury używane, które stanowią tańszą i równie dobrą alternatywę. Rury z demontażu zostają dopuszczone do oferty po restrykcyjnej selekcji. Nasza kompleksowa oferta obejmuje sprzedaż rur precyzyjnych, dostawę oraz montaż.

Zastosowanie rur precyzyjnych

Stalowe rury precyzyjne to wyroby o niezwykle szerokim zastosowaniu. Różni się ono w przypadku rur ciągnionych na zimno i rur gorącowalcowanych. Pierwszy typ wyrobów znajduje wykorzystanie głównie w przemyśle hydraulicznych i motoryzacyjnym, a także dobrze sprawdza się w zastosowaniach mechanicznych. Z kolei precyzyjne rury walcowane na gorąco używane są przede wszystkim w przemyśle maszynowym i ciśnieniowym.

Odmienne może być także zastosowanie rur precyzyjnych ze szwem i bezszwowych. W projektach, gdzie istotne znaczenie ma estetyka, zwykle wykorzystuje się rury precyzyjne bez szwu, ze względu na ich jednolitą strukturę. To dobry wybór również wtedy, gdy istnieje potrzeba wyeliminowania ryzyka rozszczelnienia rury. Z kolei rury precyzyjne ze szwem stosuje się do mniej wymagających projektów, w których obecność łączenia w konstrukcji nie jest minusem z punktu widzenia estetyki ani wytrzymałości.

Zalety rur stalowych precyzyjnych

Stalowe rury precyzyjne cechuje duża precyzja wykonania. Widoczna jest ona przede wszystkim w starannym wykończeniu. Powierzchnia rur precyzyjnych cechuje się doskonałą gładkością i jednolitością, co zawdzięczane jest procesom walcowania na zimno. Precyzyjność wspomnianych wyrobów wyraża się także w ich wymiarach. Rury te, w przekroju poprzecznym dokonanym na dowolnej długości, mają dokładnie taką samą średnicę wewnętrzną oraz dokładnie taką samą grubość ścianki.

Rury stalowe precyzyjne ciągnione na zimno mają nieco więcej zalet niż precyzyjne rury gorącowalcowane. Cechuje je lepsza trwałość, mniejsza podatność na rozciąganie i odkształcenia, a także większa gładkość powierzchni. Z kolei jeśli nabywamy rury precyzyjne z zamiarem ich dalszej obróbki, lepiej postawić na rury walcowane na gorąco.

Rury precyzyjne – specyfikacja

Rury precyzyjne ciągnione na zimno zwykle występują w następujących wymiarach: średnica od 6,0 mm do 133,0 mm i grubość ścianek od 1,0 mm do 10,0 mm. Z kolei precyzyjne rury gorącowalcowane mają najczęściej średnicę od 21,3 mm do 508,0 mm, a grubość ścianek od 2,0 mm do 60,0 mm. Obydwa rodzaje rur precyzyjnych mogą powstać z różnych gatunków stali, które wpływają na ich końcowe właściwości.

Nasi pracownicy z przyjemnością posłużą radą w doborze rur precyzyjnych, które najlepiej spełnią założenia Państwa projektu – zapraszamy do kontaktu.

5 based on 1 reviews

Opinie naszych klientów

Możliwość komentowania została wyłączona.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości z nowościami od Eco Tech wpisz swój adres email