Rury stalowe przewodowe to kolejny rodzaj wyrobów, które oddajemy w Państwa ręce. Nasza oferta obejmuje zarówno rury fabrycznie nowe, jak i rury używane. Pierwsze z nich pochodzą od rozpoznawalnych producentów stali z Polski i zagranicy. Wyroby te spełniają wymogi narzucone w europejskich normach oraz cechują się wysoką jakością znajdującą potwierdzenie w nadanych certyfikatach i atestach. Z kolei rury z demontażu to wyroby poddawane wnikliwej selekcji, w wyniku której wyłaniane są jedynie rury nadające się do dalszego, w pełni bezpiecznego użytkowania. W ramach kompleksowej obsługi oferujemy także dostawę zamówionego towaru oraz jego montaż.
Zastosowanie rur przewodowych
Rury przewodowe przeznaczone są do tworzenia różnego rodzaju rurociągów. Pozwalają zarówno na bezciśnieniowy transport medium, jak i na transport pod ciśnieniem. Przesyłanym materiałem zwykle są płyny (np. woda, ropa) lub gazy, ale równie dobrze mogą być nim mieszaniny lub ciała stałe, tak jak owoce, popioły czy też osady z oczyszczalni ścieków.
Rury stalowe przewodowe często stosowane są w górnictwie węglowym, ale mogą znaleźć wykorzystanie w wielu innych branżach. Rury przewodowe pokryte odpowiednią powłoką lub wytworzone z odpowiedniego gatunku stali nabierają dodatkowych właściwości, takich jak odporność na substancje żrące czy wysoką temperaturę, co zapewnia im szerokie spektrum wykorzystania.
Zalety rur stalowych przewodowych
Niewątpliwym atutem rur stalowych przewodowych jest doskonała szczelność. Wyroby te, przed dopuszczeniem do sprzedaży, zawsze obejmowane kontrolą szczelności, czyli tzw. próbą wodną. Poprzez właściwy dobór gatunków stali użytej do produkcji rur przewodowych zapewniona jest także ich spawalność.
Rury przewodowe można podzielić ze względu na ich budowę na rury ze szwem i rury bez szwu. Te drugie lepiej sprawdzą się w przypadku chęci transportowania medium pod dużym ciśnieniem, bowiem brak łączenia w konstrukcji redukuje ryzyko rozszczelnienia. Rury przewodowe bez szwu wybierane są również do budowy instalacji, które muszą cechować się wyższym poziomem estetyki.
Rury przewodowe – specyfikacja
Rury przewodowe różnią się kształtem, przekrojem poprzecznym, zakończeniem, sposobem oraz starannością wytwarzania, zakresem badań odbiorczych, gatunkami stali, które zostały użyte do ich produkcji, a także rodzajem i jakością powłok ochronnych, którymi mogą być pokryte.
Ze względu na technologię produkcji, rury przewodowe dzieli się na rury gorącowalcowane i rury zimnowalcowane. Drugi z wymienionych rodzajów charakteryzuje się mniejszą podatnością na zmiany kształtu, a także lepszą wytrzymałością i gładszą powierzchnią. Rury przewodowe walcowane na gorąco będą natomiast odpowiedniejsze, gdy w planach mamy ich dalszą obróbkę.
Zapraszamy do kontaktu w razie pytań dotyczących oferty rur stalowych lub w przypadku potrzeby wsparcia w dobraniu rur, które najlepiej spełnią potrzeby danego projektu.
Jakie są gatunki stali przewodowej?
Do najbardziej popularnych gatunków stali przewodowej należą: L245 - do przesyłu płynów o niskim i średnim ciśnieniu, L360 - do przesyłu płynów o wyższym ciśnieniu oraz trudniejszych warunkach pracy, L420, L460 - gatunku charakteryzujące się wyższą wytrzymałością.
Czy rury przewodowe spełniają określone normy lub standardy branżowe, takie jak API, ASTM itp.?
Rury przewodowe muszą spełniać określone normy i standardy branżowe, aby zapewnić ich jakość, trwałość i bezpieczeństwo w zastosowaniach przemysłowych. Stosuje się następujące normy: - API (American Petroleum Institute) - jest to jeden z najważniejszych organów branżowych w przemyśle naftowym i gazowniczym. - ASTM (American Society Testing and Materials) - normy ASTM określają właściwości materiałów, testy laboratoryjne i specyfikacje techniczne dla różnych rodzajów stali, w tym stali używanych do produkcji rur. - EN (Europejskie normy) - W europie rury przewodowe objęte są takimi normami jak EN10208, EN10217 lub EN10216, które określają wymagania dotyczące rur stalowych używanych w przemyśle gazowniczym i naftowym - ASME (American Society of Mechanical Engineers) - ASME to organizacja, która opracowuje normy i standardy związane z inżynierią mechaniczną, w tym rurami i urządzeniami ciśnieniowymi - ISO (Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna) - Normy ISO mogą być stosowane również w międzynarodowych projektach rurociągowych
Eco Tech to naprawdę najwyższa półka, zamówienie było całkowicie spersonalizowane według projektu. Polecam