Cięcie plazmowe CNC – Wypalanie blach CNC

Wypalanie blach metodą CNC: wysoka precyzja, minimum defektów

Dzięki temu, że w naszym parku maszynowym znajduje się profesjonalna wypalarka plazmowa CNC, możemy zaoferować naszym klientom indywidualnie dobrane usługi cięcia blach metodą CNC

Powierz nam swoje materiały, a przytniemy je do określonego przez Ciebie kształtu, zapewniając precyzyjne odwzorowanie projektu i unikając defektów, które są częstym problemem przy tradycyjnych technikach cięcia. Z usługi cięcia plazmowego w Eco-Tech Group regularnie korzysta coraz więcej klientów. Dołącz do nich, jeśli zależy Ci na najwyższej jakości usług!

Na czym polega metoda cięcia blach wypalarką plazmową?

Cięcie blach wypalarką plazmową CNC to nowoczesna metoda, w której wykorzystuje się tzw. łuk plazmowy. Polega to na topieniu metalu w wąskiej szczelinie, w której cięcia dokonuje się za pomocą silnie skoncentrowanego plazmowego łuku elektrycznego. 

Dzięki temu, że łuk ma bardzo dużą energię kinetyczną i cieplną, nie tylko topi metal, ale również wyrzuca go na zewnątrz szczeliny. Metoda CNC umożliwia niezwykle precyzyjne cięcie blach. Dzięki cięciu plazmowemu CNC nie ma także konieczności późniejszego dodatkowego wykańczania krawędzi blach.

 

Metoda cięcia blach
wypalarką plazmową


Cięcie blach wypalarką plazmową CNC to nowoczesna metoda, która wykorzystując łuk plazmowy, umożliwia niezwykle precyzyjne docinanie blach. Dzięki cięciu plazmowemu CNC nie ma także konieczności późniejszego dodatkowego wykańczania krawędzi blach.

Wypalanie blach CNC powinno być wybierane również przez osoby, którym zależy na uzyskaniu wielu identycznie dociętych elementów. Zaletą cięcia plazmowego CNC jest także znaczne ograniczenie strat materiałowych, co wpływa na obniżenie kosztów.

Cięcie plazmowe CNC – Wypalanie blach CNC
Cięcie plazmowe CNC – Wypalanie blach CNC

Sprzęt używany do
cięcia blach


Usługi cięcia plazmowego CNC wykonujemy przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Pozwala on na wypalanie blach CNC dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Uwzględniamy Państwa wymogi związane z formowaniem, profilowaniem oraz gięciem blach.

Dzięki temu, że korzystamy z nowoczesnej maszyny, jesteśmy w stanie zaprogramować konkretny kąt gięcia oraz uniknąć defektów, do których często dochodzi podczas stosowania tradycyjnych technik cięcia.

Kiedy możesz potrzebować usługi cięcia plazmowego blach?

Cięcie plazmowe możemy wykonywać w przypadku metali. Jest to możliwe ze względu na ich właściwości: metale są topliwe i przewodzą prąd. Warto pamiętać, że im cieńszy materiał, tym większą precyzję cięcia możemy osiągnąć. Jeśli zależy Ci na efekcie równo przyciętego metalu, z dużą ilością skomplikowanych detali, bez postrzępionych brzegów w miejscu cięcia, metoda przycinania CNC to rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Warto zdecydować się na nią także ze względu na niewielką ilość generowanych odpadów – dla klienta oznacza to mniejsze zużycie materiału i niższe koszty produkcji.
Wypalanie blach CNC powinno być wybierane również przez osoby, którym zależy na uzyskaniu wielu identycznie dociętych elementów. To ważne, gdy chcesz w pełni kontrolować proces produkcji i uzyskiwać powtarzalną jakość.

Potrzebujesz porady lub wyceny? Skontaktuj się

Opinie naszych klientów

  1. Jestem bardzo zadowolony z usług. Pełen profesjonalizm, kontakt na najwyższym poziomie

  2. Pierwszy raz skorzystałem z usług cięcia blach w Eco Tech, na pewno nie ostatni. Polecam

Możliwość komentowania została wyłączona.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości z nowościami od Eco Tech wpisz swój adres email