Rury stalowe ciśnieniowe

W ofercie Eco-Tech znajdą Państwo rury ciśnieniowe ze szwem i rury ciśnieniowe bez szwu pochodzące od najlepszych producentów polskich i zagranicznych. Udostępniamy do sprzedaży zarówno rury fabrycznie nowe, jak i rury używane, które zostały zakwalifikowane jako w pełni bezpieczne do ponownej eksploatacji.

Oferowane wyroby spełniają wymagania jakościowe określone w europejskich normach. Na życzenie klienta, jesteśmy w stanie zapewnić także dostawę zamówionych rur w dowolne miejsce na terenie Polski i krajów UE oraz dokonać ich montażu.

Zastosowanie rur ciśnieniowych

Różnorodność wymiarów i gatunków stali, z której tworzone są rury ciśnieniowe sprawia, że mają one uniwersalne zastosowanie praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Rury stalowe ciśnieniowe dostępne w naszej ofercie nie są odpowiednie do pracy w warunkach podwyższonej temperatury. Z powodzeniem mogą być stosowane jedynie w temperaturze otoczenia.

Rury ciśnieniowe, jak sama nazwa wskazuje, doskonale przystosowane są do transportowania medium pod ciśnieniem. Z tego względu, często wykorzystuje się je jako elementy urządzeń ciśnieniowych oraz cieplnych. Mogą służyć do tworzenia sieci gazociągowych lub wodociągowych. Pod ciśnieniem przesyłana jest np. woda pitna albo ścieki kanalizacyjne. Równie dobrze rury stalowe ciśnieniowe mogą zostać użyte do hydrotransportu materiałów sypkich, takich jak piasek, kamień, ziemia czy popiół.

Zalety rur stalowych ciśnieniowych

Główna zaleta, jaką przypisuje się rurom ciśnieniowym, to duża wytrzymałość. Rury ciśnieniowe, podobnie jak inne rury, możemy podzielić na rury ze szwem i rury bez szwu. Zaleca się, aby do budowy instalacji transportujących medium pod wysokim ciśnieniem stosować rury bezszwowe.

Brak łączenia w ich konstrukcji oznacza bowiem mniejsze ryzyko rozszczelnienia rury. Z kolei rury ciśnieniowe szwowe doskonale sprawdzą się w przypadku mniej wymagających instalacji, czyli instalacji, w których materiały transportowane są pod niskim lub średnim ciśnieniem.

Rury ciśnieniowe – specyfikacja

Rury ciśnieniowe, dostępne w naszej ofercie, powstały na drodze jednego z dwóch procesów technologicznych – walcowania na gorąco lub na zimno. Rodzaj procesu przekłada się na ich specyficzne właściwości. Rury ciśnieniowe walcowane na zimno, z porównaniu z rurami gorącowalcowanymi, cechują się lepszą wytrzymałością, mniejszą podatnością na odkształcenia oraz bardziej jednolitą powierzchnią, która po poddaniu zabiegom polerowania lub szlifowania może zyskać gładkość zbliżoną do gładkości rur precyzyjnych.

Rury ciśnieniowe gorącowalcowane produkowane są w średnicach od 21,3 mm do 660,0 mm, a grubość ich ścianek może wynosić maksymalnie 100,0 mm. Z kolei rury ciśnieniowe stalowe ciągnione na zimno mają średnicę od 10,2 mm do 108,0 mm i grubość ścianek do 12,5 mm.

W razie problemów z samodzielnym wyborem rur stalowych ciśnieniowych, nasi pracownicy służą wsparciem. Z przyjemnością dobierzemy rury, które najlepiej sprawdzą się w przypadku Państwa projektu.

5 based on 1 reviews

Opinie naszych klientów

Możliwość komentowania została wyłączona.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości z nowościami od Eco Tech wpisz swój adres email